10 důvodů proč si pořídit Weebill S!


Dostal se mi cca před měsícem do rukou nový Weebill S. Ten oproti předchozí verzi prošel velkou dávkou změn. A nejhlavnější byla nosnost, tu zvedli o 300%! Což je najednou jeden z nejmenších a nejuniverzálnějších gimbalů na trhu. Velký plus pro mě bylo to že na to už v pohodě nasadím A7RIII s 24-70GM nebo s 16-35GM bez problémů. Krom vylepšení motorů, které najednou mají mnohem větší nosnost tak prošel i algoritmus mezi motory úpravami a díky tomu jsou pohyby ještě jemnější i u širších nebo delších skel. Jako novinka k nim přibyl dálkový přenos signálů kde se dá vysílač jednoduše přidělat přímo pod rameno foťáku. Tak rovnou mrkneme na 10důvodů proč si ho pořídit a já k tomu ještě níž připíšu pár svých poznatků co jsem za tu chvilku co ho mám zjistil.


1. Velikost, pokud rádi cestujete nebo nechcete tahat velký obludy tak tohle je super varianta. Ve složeném stavu je veliký jako A4ka takže se vejde do většiny batohů kam dáváte notebook. 

2.Nosnost, jak jsem psal oproti předchozímu Weebillu je tady nosnost zvednutá o 300%, takže se na něj dá vyvážit skoro vše co je dnes na trhu A7řada, S1, Ztka, v podstatě na co si vzpomenete.

  1. Zamykání os, určitě všichni co vyvažovaly někdy nějaký stabilizátor tak dobře víte že se vám osy buď furt překlápí a zdržuje vás to. U Weebillu si v klidu zamknete všechny tři osy zámky na ramenech a můžete postupně začít vyvažovat. Velká výhoda je taky to že když foťák sundáte tak jen gimbal složíte po-zamykáte do složeného stavu a máte ho furt vyvážený pro další natáčení.

  1. Vylepšení algoritmu motorů  velice usnadnilo celé vyvažování nemusíte už řešit v aplikaci kolik nastavit zátěž pro jaký motor, díky algoritmu a novým motorům, které v sobě mají čidla dokáži velice dobře změřit jaká zátěž je na ně vyvíjena a podle toho nastavit jejich sílu tak aby vyhovovala na set-up který máte na gimbalu.

  1. Aplikace, appka prošla taky pár změny ohledně nastavení a i párování gimbalu s telefonem kde mi přijde rychlost a stabilita o něco lepší než u první generace. Krom nastavení motorů máte možnost využít i funkci “Sync-Motion“ která podle gyroskopu a naklánění vašeho telefonu v reálném čase tak naklání kameru na gimbalu, u tohoto režimu je super to že si člověk může zaaretovat v aplikaci různé osy a muže si nastavit pouze švenk a dokáže velice přesně pracovat s pohybujícím objektem. V aplikaci také naleznete možnost programovatelného režimu kde můžete mít až 10 bodů odkud kam se gimbal bude otáčet. Též je tam režim na panoramata.

  2. Napájení a baterie, velké plus oproti gimbalům s interní baterii je že jak Weebill lab, Crane 3 lab, Weebill S tak používají stejné baterie a to typ 18650 což pro vás na natáčení může být velká výhoda protože si můžete pořídit náhradní set baterek a vyměnit je než čekat až se vám nabije celý “handle“ . Typ 18650 je velice rozšířený model baterek takže je určitě seženete.

  1. Quick release destička, rychloupínací destička kterou používá Weebill je velkou výhodou pro všechny co střídají gimbal, stativ, monopod nebo natáčení z ruky. Z destičky stačí vysunout foťák a máte destičku s Arcaswiss standardem takže můžete využít na většině novějších stativů co že velké plus. Já sám jsem všechny hlavy předělal na Arcaswiss abych nemusel pořád řešit destičky.

 

  1. Režimy sledování, tam proběhlo též pár změn algoritmů v rámci co největší plynulosti a funkčnosti. Stále máme POV mód který reaguje o něco lépe než u Weebillu první generace. Vortex mód který je velice zajímavý při použití delších nebo ultra širokých skel, gimball začne otáčet v 90stupních nebo 360stupních. Go mód který přesně a rychle sleduje všechny pohyby gimbalu. PF mod, pan following mod přičemž sleduje pravou a levou stranu pohybu při zamknutých ostatních osách. F mód, Follow mód který sleduje pohyby gimbalu při stisknutí tlačítka vpředu na gimbalu. A Posledné L mód kdy gimbal zamkne všechny osy aby se nepohybovali ale byly stále stabilní.
  2.  Nový vylepšený přenos obrazu. K výlepšenému přenosu obrazu je potřeba dokoupit transmitter. Velká výhoda tohohle přenosu že ho můžete buď využít do telefonu a nebo pokud máte i přijímač tak do jakéhokoliv monitoru se vstupem s hdmi. Při využití právě toho přenosu máte stabilní připojení s minimální latencí ale spoustu funkcí navíc jako zebra, focus peaking, false colors, LUTky, histogram a další. Velkou výohodu je ale i dosah který je udáván až do 100m a přenos je v FHD 30fps

 

  1. Prostě si ho musíte koupit! 🙂

 

Z vlastní zkušenosti abych ho tu jen ne-vychvaloval. Bohužel už gimbal není v polystyrenovém kufru jako u předchozího modelu ale jen ve variantě která ochrání při převozu. U využívání programovaných bodů z aplikace má při startu a konce rychlé reakce takže první 3vteřiny jsou nepoužitelný kvůli chvění při rychlém otočení. Aplikace občas spadne a musíte znovu spárovat. Doporučuju se podívat sem jaké fotoaparáty jsou podporovány a jaké jsou jejich funkce. Pokud by vás napadl nějaký dotaz klidně pište.

 

Pořídit ho můžete klidně tady

 

##

Napsat komentář